Заявление генерального консула Украины в Чикаго Сергія Коледова

Сергій Коледов

Шановні співвітчизники!

13-й день Україна бореться з повномасштабним вторгненням російських військ. Підступний ворог здійснює бомбардування житлових масивів Києва, Чернігіва, Харкова, Маріуполя, Сум, інших міст України. Гинуть наші співвітчизники, наші діти. Ворог захопив Чорнобильську та Запорізьку атомні електростанції. Дії російських військ наражають на небезпеку цілий європейських континент. Більше 1,7 мільйона наших громадян були змушені перетнути кордони Польщі, Словаччини, Молдови, Румунії, Угорщини у пошуках безпеки.

Українська армія і флот героїчно захищають нашу Батьківщину. Але війна з ворогом здійснюється і на дипломатичному фронті. Міністерство закордонних справ України і закордонні дипломатичні установи України роблять усе можливе для згуртування світової спільноти для боротьби з російськими окупантами.

З перших хвилин війни Генеральне консульство України в Чикаго розпочало роботу з місцевими органами влади, місцевими громадами, бізнесом та різними асоціаціями, виробниками продуктів харчування, засобів індивідуального захисту для військових з метою отримання та направлення в Україну необхідної допомоги.

Багато з Вас, шановні співвітчизники, вже також долучилися до справи надання матеріальної, технічної, фінансової допомоги Україні, за що ми усім Вам вдячні. Прошу Вас не зупинятися, оскільки Україна потребує і потребуватиме різноманітної допомоги від наших земляків за кордоном. Продукти харчування, медичні препарати, засоби захисту для військових і звичайно, гроші, є пріоритетними напрямками такої допомоги. Але я також просив би Вас посилити тиск на законодавчі і виконавчі органи США з метою прийняття ними рішень, які допоможуть нам швидко перемогти підступного ворогу. Це стосується закриття українського неба від нападів РФ у повітрі, замороження активів російських бізнесменів в США, припинення торгівлі російськими нафтою і газом, розірвання наукових, культурних, освітніх звязків з окупантами. Хочу також повідомити, що за ініціативи Президента України В.Зеленського в Україні створюється Інтернаціональний легіон територіальної оборони України. У цьому звязку закордонні дипломатичні установи України надають консультації волонтерам, які бажають вступити до лав Легіону. Для отримання необхідної інформації заявники можуть звертатися до Генерального консульства за номерами контактних телефонів або ознайомитись з нею на веб-сайті www.fightforua.org.

Генеральне консульство України в Чикаго продовжує виконувати одну із своїх основних функцій – надання співвітчизникам консульських послуг.

Враховуючи оголошення військового стану в Україні, з метою забезпечення консульської допомоги громадянам України, Генеральне консульство України в Чикаго працює в особливому режимі.

Зокрема:

 1. Консульський прийом громадян України проводитиметься в такому режимі: понеділок – п’ятниця – прийом громадян проводитиметься з 09.00 до 12.00 та 15.00 до 18.00; субота та неділя – прийом громадян проводитиметься з 10.00 до 14.00.
 2. Консульський прийом громадян України буде проводитися БЕЗ попереднього запису в режимі “живої черги”. Під час дії “особливого режиму” Генеральне консульство України вчинятиме для громадян України весь спектр консульських дій (прийняття заяв для оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон, вчинення нотаріальних дій, реєстрація набуття громадянства України за народженням тощо) Окрім того на час дії надзвичайного періоду Генеральне консульство зможе:
 3. Продовжувати термін дії паспорта громадянина України для виїзду за кордон (у разі завершення терміну його дії) на термін, що не перевищує п’ять років (з моменту закінчення терміну дії паспорта).
 4. Вносити дані про малолітніх дітей (які не мають власного паспортного документа) до паспорта громадянина України для виїзду за кордон їхніх батьків/законних представників. Для продовження терміну дії паспорта потрібно подати паспорт громадянина України для виїзду за кордон та відповідну заяву (заповнюється в приміщенні Генерального консульства). Документи приймаються не раніш ніж за три місяці до дати закінчення паспорта. Для внесення даних про дітей потрібно подати:
  паспорт громадянина України для виїзду за кордон заявника;
  заяву (заповнюється в приміщенні Генерального консульства);
  свідоцтво про народження дитини;
  дві фотокартки дитини розміром 3,5 Х 4,5 сантиметрів, зображення на яких відповідає вимогам, що пред’являються до фотокарток, що подаються для оформлення або обміну паспортних документів, затверджених наказом МВС від 18 жовтня 2019 року №875;
  документ, що підтверджує повноваження особи як законного представника (свідоцтво про народження або рішення суду).
  Документи, видані компетентними органами США, подаються після засвідчення штампом “Апостиль” та з перекладом українською мовою, засвідченим нотаріально.
  Консультації з будь-яких консульських питань Ви можете отримати за контактними телефонами 312-642-43-88, 312-536-94-18 (телефон гарячої лініi використовується лише у екстренних випадках) або направити запит на електронну пошту consukrchicago@gmail.com.
  Також з метою спрощення отримання необхідної інформації на сторінці Генерального консульства України в Чикаго в соціальній мережі Facebook була створена директорія “Консульські питання”.
  Посилання: https://www.facebook.com/events/1547356705648218/?active_tab=discussion
  І памятайте, якщо ми разом – ми обовязково переможемо!
  Слава Україні!

З повагою
Сергій Коледов
Генеральний консул України в Чикаго